Globalna ekspansja CUPRY – powstał pierwszy butikowy salon marki w Australii

Australia jest strategicznym rynkiem dla ekspansji CUPRY w regionie Azji i Pacyfiku. Długoterminowym celem marki jest osiągnięcie ponad 5% udziału w rynku w segmencie elektrycznym. Ambicją hiszpańskiego producenta jest wejście do grona wiodących marek motoryzacyjnych. Pierwszy concept store CUPRY został otwarty w Sydney, a do 2023 roku w całym kraju planowane jest uruchomienie 15 punktów sprzedaży.

Otwarcie pierwszego concept store’u CUPRY w Australii to przełomowy krok w historii marki, by stała się globalnym brandem. Nowoczesny salon zlokalizowany jest w sercu centralnej dzielnicy biznesowej Sydney i został otwarty podczas eventu, w którym wzięły udział media oraz gwiazdy piłki nożnej z kadry narodowej tego kraju. CUPRA bierze czynny udział w promowaniu sportu w Australii i niedawno ogłosiła partnerstwo z Socceroos i Commonwealth Bank Matildas, czyli męską i kobiecą reprezentacją w piłce nożnej.  
-Australia jest strategicznym rynkiem dla naszej marki. W nowoczesnych salonach miłośnicy CUPRY w Australii będą mogli obejrzeć na żywo takie modele jak Ateca, Leon oraz Fermentor. W pierwszym kwartale 2023 roku do flagowych pojazdów CUPRY, które pojawią się w dedykowanej przestrzeni marki w Sydney, dołączy CUPRA Born, pierwszy w pełni elektryczny pojazd marki, a do 2025 roku w australijskim concept storze zagoszczą najnowsze modele - Terramar, Tavascan i UrbanRebel – powiedział Wayne Griffiths dyrektor generalny marki CUPRA.

Salon CUPRY – coś więcej niż zwykły salon samochodowy

Dedykowane przestrzenie CUPRY to coś więcej niż zwykły salon sprzedażowy. To miejsce, w którym miłośnicy motoryzacji mogą w pełni poznać świat oraz filozofię hiszpańskiej marki. Nowoczesny concept store w Australii wpisuje się w urbanistyczny krajobraz Sydney.

-CUPRA to marka skierowana do miłośników sportowych emocji oraz unikalnego designu. Będziemy jedną z pierwszych europejskich marek, które zaoferują australijskim fanom motoryzacji hybrydowe pojazdy elektryczne typu plug-in. Brand został dobrze przyjęty na nowym rynku, a świadczy o tym sprzedaż w wersji Launch Edition, która utrzymała się na poziomie ponad 11 000 ezgemplarzy – powiedział Ben Wilks, dyrektor CUPRA Australia. 

Od czasu premiery CUPRY w 2018 roku jej globalny obrót wzrósł z 430 milionów euro do prawie 2,2 miliarda euro w 2021 roku. Celem marki na rynku w Australii jest ponad czterokrotne zwiększenie rocznej sprzedaży z 1600 pojazdów w 2022 roku do 7000 pojazdów do 2025 roku. Ambicją producenta z Martorell jest także stworzenie 15 ekskluzywnych dedykowanych przestrzeni CUPRY. Unikalne concept story hiszpańskiego producenta znajdują się już w Meksyku, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Holandii oraz najnowszy w Australii.

CUPRA to marka łącząca niekonwencjonalny styl, emocje, elektryfikację i wyjątkowe osiągi. Powstała w 2018 roku w Barcelonie. Siedziba firmy znajduje się w Martorell pod Barceloną, a sprzedaż odbywa się poprzez sieć wyspecjalizowanych punktów na całym świecie. W 2021 r. CUPRA utrzymała trend wzrostowy i napędzana sukcesem Formentora potroiła swoją sprzedaż, uzyskując poziom niemal 80 000 egzemplarzy.

Udowadniając, że elektryfikacja i sportowy charakter doskonale do siebie pasują, w 2021 roku CUPRA zaprezentowała pierwszy w 100% elektryczny samochód marki – CUPRA Born. W 2022 roku firma poszerzy gamę tego modelu o pojazdy z różnymi pojemnościami akumulatorów, a także o mocniejszą wersję e-Boost. W planach na ten rok jest również wprowadzenie ekskluzywnej, limitowanej edycji modelu CUPRA Formentor VZ5.

W 2024 roku premierę będzie miał drugi całkowicie elektryczny model marki – CUPRA Tavascan, a rok później pojawi się najbardziej radykalna interpretacja miejskiego samochodu elektrycznego marki, inspirowana koncepcją CUPRA UrbanRebel.

CUPRA jest oficjalnym partnerem motoryzacyjnym klubu FC Barcelona, sponsorem zawodów World Padel Tour i oficjalnym sponsorem eSports Club Finetwork KOI. Marka współpracuje także przy takich wydarzeniach jak Primavera Sound i De Antonio Yachts. Ambasadorzy marki są częścią CUPRA Tribe i chcą być siłą napędową zmian. Wśród nich są złoci medaliści olimpijscy Adam Peaty, Melvin Richardson i Saúl Craviotto, niemiecki bramkarz Marc ter Stegen oraz zdobywczyni Złotej Piłki i najlepsza piłkarka FIFA, Alexia Putellas. Od 2022 roku polskim Partnerem marki CUPRA jest Szymon Godziek, zawodnik specjalizujący się w ekstremalnym freestyle’u MTB i freeride.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Previous post Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne
Next post Coraz pełniej na Żeraniu: OKAM podpisał kolejne 4 umowy najmu
Close

Redakcja

redakcja@najutro24.pl