• Zwroty i reklamacje

Reklamacje


Reklamacje dotyczą towarów z wadami produkcyjnymi, które wystąpią w ciągu 24 miesięcy okresu gwarancji, chyba że okres gwarancji jest krótszy ze względu na rodzaj danego produktu – w niektórych produktach kosmetycznych termin przydatności wynosi do 12 miesięcy od otwarcia. Okres gwarancji zaczyna obowiązywać natychmiast po dotarciu towaru do kupującego. Gwarancja nie dotyczy towarów uszkodzonych przez niewłaściwe używanie albo przechowywanie, podobnie jak towarów zniszczonych w codziennym użyciu.

Jak postępować w przypadku reklamacji?


W przypadku reklamacji prosimy zawsze najpierw o kontakt mailowy z naszym działem obsługi klienta. Jest to warunek konieczny. Z działu obsługi klienta otrzymasz instrukcję odnośnie reklamacji towaru, na która musisz odpowiedzieć. Będą tam np. takie informacje.Do reklamowanego produktu należy dołączyć krótkie uzasadnienie reklamacji. W liście koniecznie trzeba napisać numer zamówienia i swoje dane kontaktowe (imię i nazwisko, adres, email, telefon). Towar wraz z załączonymi dokumentami należy starannie zapakować do paczki w taki sposób, aby nie doszło do jego uszkodzenia podczas transportu.  Po przejęciu towaru przez dział reklamacji będziemy informować drogą elektroniczną o przebiegu postepowania reklamacyjnego.

Jak postępować, jeśli otrzymałeś inny towar niż zamówiony?


Chociaż dokładamy maksymalnych starań, aby podczas wysyłki towarów nie doszło do pomyłki, w wyjątkowych sytuacjach może się zdarzyć, że otrzymacie inny towar niż zamówiony i niż jest to podane na fakturze. Jak postępować w takim wypadku? Najpierw proszę skontaktować się z nami mailowo, umówimy się wtedy na jak najprostsze rozwiązanie, które Was usatysfakcjonuje.

Jak przeprowadzamy wymianę towaru na właściwy?
Towar można odesłać z powrotem za pośrednictwem firmy kurierskiej.  Nowy towar wysyłamy z centralnego magazynu na nasz koszt.

Proszę pamiętać, że koniecznie trzeba skontrolować towar natychmiast po jego otrzymaniu, przed jego rozpakowaniem i użyciem. W przeciwnym wypadku proces wymiany będzie znacznie bardziej skomplikowany.

Jak postępować, kiedy towar dotarł uszkodzony?


Jeśli kurier przywiezie przesyłkę, która będzie nosić wyraźne ślady manipulacji, będzie rozpakowana, rozerwana lub mechanicznie uszkodzona, proszę w żadnym wypadku tej przesyłki nie odbierać. Prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta, abyśmy umówili się na dalsze postepowanie.

Odstąpienie od umowy


Przy zakupie przez Internet klient zgodnie z ustawą ma prawo do odstąpienia od umowy zakupu w terminie do 7 dni roboczych od momentu przyjęcia towaru od firmy transportowej. Jeżeli chcesz odstąpić od umowy i zwrócić towar, należy najpierw skontaktować się z naszym działem obsługi klienta. W przypadku braku chęci kontaktu z nami można odesłać wraz z fakturą na adres najutro24.pl ul.unii europejskiej 24 , 32-600 Oświęcim. Do paczki proszę dołączyć list wraz z numerem konta i danymi do przelewu, abyśmy mogli zwrócić pieniądze.

W przypadku odstąpienia od umowy należy koniecznie odesłać towar nieuszkodzony, bez oznak używania lub zniszczenia, w miarę możliwości w pierwotnym opakowaniu i z całym wyposażeniem. W przypadku niedotrzymania tych warunków jesteśmy uprawnieni do odliczenia rekompensaty za obniżenie wartości zwróconego towaru w formie odjęcia jej od zwróconej kwoty.