Skuteczna weryfikacja, czyli jak uniknąć problemu druku kodów kreskowych niezgodnych z zaprojektowanym oryginałem?

Kody kreskowe 1D i 2D umożliwiają skuteczną identyfikację produktów na wszystkich etapach procesów produkcyjnych oraz logistycznych. Od ich czytelności zależy prawidłowy przebieg realizacji zadań. Weryfikatory kodów kreskowych pozwalają wyeliminować większość problemów związanych z drukiem niezgodnym z zaprojektowanym oryginałem.

Sprawność większości procesów, w których wykorzystuje się kody, zależy od jakości druku tych kodów. Muszą być one odczytywane w ten sam sposób na różnych urządzeniach i spełniać wymagania branżowe oraz wymogi klienta. Aby zrealizować te założenia, należy zadbać o najwyższą jakość druku kodów kreskowych.

– Kody kreskowe podlegają wielokrotnemu odczytowi przez różne urządzenia na wszystkich etapach produkcyjnych. Niska jakość wydruku generuje problemy związane z ich odczytem. Podstawowe przykłady możemy zaobserwować podczas kasowania zakupów w markecie. Ma to wpływ na znaczne obniżenie wydajności procesów, generuje opóźnienia, a także jest przyczyną reklamacji i zwrotów – tłumaczy ekspert z Etisoft.

Aby nie dopuścić do takich sytuacji, najlepszym sposobem jest eliminacja etykiet z nieczytelnym kodem poprzez  wybór wysokiej klasy urządzenia do druku etykiet z wbudowanym weryfikatorem kodów. Należy również pamiętać o jakości materiałów eksploatacyjnych, takich jak etykiety czy taśmy termotransferowe.

Zaawansowane drukarki + weryfikator kodów = niezawodne rozwiązanie

Wyeliminowanie etykiet z kodami, które są niezgodne z zaprojektowanym oryginałem jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń. Zaawansowane drukarki gwarantują wysoką jakość druku, a co więcej, niektóre z nich mogą zostać zintegrowane z systemami weryfikującymi jakość wydrukowanych kodów, porównującymi ich zgodność z przyjętymi normami.

Weryfikator kodów automatycznie kontroluje i zatwierdza poprawność wydrukowanego kodu kreskowego. Następnie urządzenie waliduje czytelność obrazu kodu pod kątem zgodności z zaimplementowanym wzorcem. W przypadku niezgodności, etykieta zostaje w widoczny sposób zaznaczona jako niezgodna. Nowa zostaje wydrukowana bez ingerencji operatora. Powtarzający się problem stanowi również sygnał dla operatora, że warto przyjrzeć się prawidłowości ustawień drukarki.

Firma Etisoft wdrożyła takie nowoczesne rozwiązanie dla jednego ze swoich klientów. Wiodący producent systemów i komponentów samochodowych przykładał szczególną uwagę do prawidłowości procesów technologicznych, jednak miał problem z dużą ilością nieczytelnych kodów kreskowych generowanych przez dotychczas stosowane systemy drukujące. W tym przypadku zastosowaliśmy zintegrowane urządzenie Printronix T8000 ODV-2D umożliwiające jednoczesny druk oraz walidację do 50 kodów kreskowych 1D i 2D umieszczonych na jednej etykiecie. To wdrożenie zaowocowało całkowitą eliminacją ryzyka związanego z dostarczaniem produktów z kodem kreskowym niezgodnym z obowiązującą normą – tłumaczy ekspert z Etisoft.

Jakie korzyści przynosi rozwiązanie problemu nieczytelności kodów kreskowych?

Eliminacja problemu nieczytelnych kodów kreskowych przekłada się na znaczne zwiększenie wydajności procesów produkcyjnych i logistycznych. Kody umieszczone na produktach przemieszczających się po liniach produkcyjnych są regularnie skanowane przez urządzenia służące do odczytu danych. Kod odbiegający od normy generuje błędy powodujące przestoje linii. Ma to negatywny wpływ na wydajność procesów i może powodować problemy z terminową realizacją projektów. Jeśli natomiast produkt z nieczytelnym kodem kreskowym opuści zakład, może zostać zareklamowany lub zwrócony przez odbiorcę. W każdym przypadku mamy więc do czynienia z sytuacją generującą dodatkowe koszty.

Zwrócenie uwagi na przyczynę powstawania etykiet i kodów kreskowych niezgodnych z przyjętym wzorcem i postawienie na prawidłowość ich druku pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, umożliwia wprowadzenie automatyzacji procesów oraz zwiększa sprawność przepływu informacji. Stawia to również dostawcę w dobrym świetle – jako rzetelnego kontrahenta, dbającego o każdy detal dostarczanego produktu.

Czytaj jak najwięcej

Czytanie daje wiele korzyści. Relaksuje, poszerza wiedzę, daje poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu.

Czytanie poprawia pamięć. Gdy mózg stara się wszystko zapamiętać, wówczas pamięć staje się lepsza. Przy każdej kolejnej publikacji, tworzą się nowe ścieżki, wzmacniające już te istniejące. Podczas czytania jest więcej czasu na myślenie, analizowanie, refleksję. Można wrócić do konkretnego fragmentu i przeczytać go kilka razy, by zwiększyć aktywność pamięci.

Pobudzamy do działania naszą wyobraźnię. Tworzymy w głowie pewne obrazy, łącząc je z tymi, które już posiadamy w pamięci. Tak jak sportowcy ćwiczą swoje mięśnie na np. podnosząc ciężary, czy kulturyści napinając je, a tym samym rozwijając, tak w naszej głowie wzmacniają się „mięśnie pamięci” podczas czytania.

Czytanie uwalania od stresu i uspokaja. Czytanie bardziej łagodzi stres, niż słuchanie muzyki czy spacer. Ma pozytywny wpływa na nasze ciało, które odpoczywa i regeneruje się. Podczas czytania zostajemy przeniesieni do innego świata, pozbawionego kłopotów i problemów dnia codziennego. Zmienia się wówczas nasze samopoczucie.

Czytanie kształtuje charakter. Niezależnie czy będzie to literatura obyczajowa, psychologia, kryminał, czy tematyka społeczna, z każdej pozycji jesteśmy wstanie wysunąć swoje wnioski lub dowiedzieć się całkowicie nowych rzeczy. Czytanie uczy jak zachować się w danej sytuacji, poszerza horyzonty, otwiera nas na nowe doświadczenia, po porostu nas kształtuje.

Książki pogłębiają wiedzę. Ludzie, którzy czytają regularnie i w dużych ilościach, wydają się być mądrzejsi od tych, którzy tego nie praktykują. Są bardziej świadomi swojego otoczenia, tego kim są i w jaki sposób działają poprzez bogactwo nauki, wydobyte z książek. Każda publikacja to skarbnica wiedzy. Ilekroć będziemy czytać te samą pozycję, to za każdym razem wydobędziemy z niej nowe informacje, zwrócimy uwagę na coś innego, albo na konkretną sprawę spojrzymy z innej perspektywy.

Im częstszy mamy kontakt z różnorodną literaturą tym większa ilość słów zostaje przez nas przyswojona. Poprawia się tym samym nasze wysławianie się i dowodzenie językiem. W naszej głowie pozostają nowe słowa, idiomy, wyrażenia i style pisania, charakterystyczne dla danego utworu. Pokaźny zasób słownictwa ułatwia funkcjonowanie zarówno na polu zawodowym jak i prywatnym. Nowe wyrazy, które przyswoiliśmy wspierają nasze procesy myślowe, a to z kolei przekłada się wyrażanie naszych uczuć i myśli. Osobom oczytanym łatwiej się komunikować ze względu na zróżnicowany zakres słów.

Czytanie opóźnia demencję i spowalnia rozwój choroby Alzheimera. Czytanie zmniejsza poziom depresji, a dobry poradnik pozwala nawet wyjść z niej całkowicie. Takie publikacje zawierają wiele cennych wskazówek, dotyczących diet, ćwiczeń i zdrowego stylu życia. Zastosowanie się do nich prowadzi do ulepszenia zdrowia fizycznego i psychicznego.

Codzienny trening mózgu w postaci czytania może zahamować rozwój zaburzeń funkcji poznawczych w podeszłym wieku. Czytanie to jeden z najlepszych sposobów wyciszenia się przed spaniem.

Czytanie fikcji literackiej ma znakomity wpływ na zdolność do empatii i znoszenia niepewnych sytuacji. To wszystko sprawia, że bardziej rozumiemy ludzkie emocje i staramy się nie popełniać tych samych błędów. Zdobywamy nową wiedzę na temat możliwości i sposobów zachowań w różnych sytuacjach, z którymi dotąd nie mieliśmy do czynienia.

Czytanie poprawia umiejętności komunikacyjne. Pomaga w łatwy sposób przekazać to, co chcemy powiedzieć. Dobra komunikacja, polepsza relacje z innymi.

Wystarczy 20 minut dziennie na czytanie, by przekonać się, że jesteśmy bardziej skoncentrowani na innych czynnościach. Czytanie w znacznym stopniu poprawia pamięć, inteligencję i koncentrację. Czytanie pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Im bardziej jest on aktywny, tym dla niego lepiej. Poszerzamy swoją wiedzę na wiele tematów i wzbogacamy własne słownictwo.

Dzięki czytaniu czasopism możliwe jest poszerzenie posiadanej przez siebie wiedzy. W obecnych czasach gazety i czasopisma mają bardzo zróżnicowaną tematykę, dlatego z całą pewnością każdy człowiek znajdzie coś, co będzie mu w pełni odpowiadało.

Dzięki czytaniu czasopism istnieje możliwość odwoływania się do wcześniej przeczytanych tekstów, co ma bardzo duże znaczenie dla wielu osób. Źródła wiedzy są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim człowiek może się rozwijać oraz poznawać nowe dla siebie rzeczy. Odwoływanie się do przeczytanych tekstów ma szczególne znaczenie w przypadku dzieci oraz młodzieży. Te grupy dopiero poznają świat i zasady, które w nim panują. Dlatego odwoływanie się do przeczytanych tekstów kultury jest bardzo istotne. Gazetki dla dzieci i czasopisma dla młodzieży sprawdzą się w tym przypadku najlepiej, dlatego warto umożliwić dzieciom oraz młodzieży zapoznawanie się z nimi oraz czytanie.

Zarówno gazetki dla dzieci, jak i czasopisma dla młodzieży mogą w odpowiedni sposób zainspirować młodego człowieka do działania. Jest to bardzo istotny aspekt czytania czasopism, dlatego powinno się na niego zwrócić szczególną uwagę. Czytanie w skuteczny sposób angażuje mózg do pracy i skłania do myślenia nad przeczytaną treścią. Dlatego warto zapoznawać się z literaturą z różnych źródeł, a także czasopismami, które mają dość szeroką tematykę. Dzięki dokonaniu wyboru odpowiednich dla siebie pozycji człowiek z całą pewnością będzie bardziej zachęcony do działania.

Gazety i czasopisma bez wątpienia umożliwiają zdobycie nowej wiedzy orz pogłębienie wiedzy, którą się już posiada. Dodatkowo dzięki nim można również bardzo zyskać na profesjonalizmie, co w przypadku niektórych osób ma dość duże znaczenie. Szczególnie interesujące jest czytanie czasopism, w których znajdują się artykuły autorytetów z danej branży.

Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły… Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.

Postaci fikcyjne mogą stanowić takie samo źródło inspiracji co spotkanie z żywym człowiekiem. Inspirować może wszystko – aktywności, którym się oddają, miejsca, które odwiedzają, decyzje, które podejmują…

Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

Czytanie powieści wymaga od nas skupienia uwagi przez dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia naszą zdolność do koncentracji.

Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.

Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 raza mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję. 

Czytanie różnych książek na te same tematy pozwala nam poznać i porównać różne punkty widzenia, spojrzeć na rzeczy z różnej perspektywy, a w rezultacie rozwinąć nasz własny światopogląd.

Warto czytać, żeby rozwijać własną empatię. Zaangażowanie w fikcję literacką pozwala nam na postawienie się na miejscu drugiego człowieka i zrozumienie go.

Aż 82% moli książkowych przekazuje pieniądze i dobra materialne dla organizacji charytatywnych. 3 razy częściej niż osoby nieczytające są aktywnymi członkami tych organizacji.

Książki to ogromne skarbnice wiedzy. Tutaj nie trzeba dodatkowych argumentów.

Szczególnie, jeśli czytasz np. takie kryminały od Agathy Christie. Rozwiązywanie zagadek wymaga analizowania wydarzeń, faktów, motywacji postaci, stawiania tez, weryfikowania założeń… Zdecydowanie rozwija to zdolność do krytycznego i analitycznego myślenia.

Im więcej czytasz dobrych pisarzy, tym lepiej możesz rozwijać własny styl. Nie wspominając o tym, że częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej.

Stworzenie wieczornego rytuału z książką daje naszemu ciału sygnał, że pora się zrelaksować i przygotować do snu.

Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza horyzonty, kształtując nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Wakacje na kredyt – czy to dobry pomysł?
Next post Rajdowe Lato w Mieście 2022
Close

Redakcja

redakcja@najutro24.pl