Modowa wyprawka, czyli stylowy powrót do szkoły i pracy

Koniec wakacji zbliża się coraz większymi krokami – już we wrześniu najmłodsi rozpoczną nowy rok szkolny. Towarzysząc dzieciom w kompletowaniu szkolnej wyprawki warto przejrzeć ich szafę i w razie potrzeby poszerzyć listę zakupów o nową odzież, która nie tylko zastąpi za małe czy zniszczone ubrania, ale też pozwoli wygodnie, a do tego stylowo rozpocząć naukę. To też dobry moment na ocenę stanu własnej garderoby i uzupełnienie jej o komfortowe, klasyczne ubrania, dzięki którym będziemy dobrze wyglądać, a przy tym czuć się komfortowo – zarówno w pracy, jak i poza nią. Ekspert centrum Wrocław Fashion Outlet podpowiada na co zwrócić uwagę kompletując odzież do szkoły i firmy.

Back to school ubrania na nowy rok szkolny

Wybierając ubrania do szkoły warto zadbać, aby były wygodne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Oczywiście aspekt estetyczny nie pozostaje bez znaczenia, ale nie powinien on stanowić głównego kryterium jakim będziemy się kierować podczas zakupów. Pamiętajmy, że najmłodszych często rozpiera energia – zabawa z rówieśnikami, skakanie ze schodów czy bieganie po szkolnych korytarzach są więc istotną częścią ich dnia. Niepraktyczny krój może utrudniać dziecku aktywność fizyczną, dlatego warto postawić na modne spodenki biker, dobierając do nich obszerny t-shirt. Tego typu strój jest na tyle komfortowy, że z pewnością nie będzie krępował ruchów naszych pociech. Dla nieco starszych doskonałym i wciąż modnym rozwiązaniem będą crop-topy zarówno z krótkim, jak i długim rękawem. Nie bez znaczenia pozostaje też trwałość ubrań – solidnie wykonane spodnie czy bluzki uszyte z materiałów odpornych na zniszczenie, które można prać w wysokich temperaturach, mają szansę sprostać wyzwaniom, z jakimi każdego dnia mierzą się mali odkrywcy i posłużyć naszym pociechom przez dłuższy czas. „Wybierając ubrania dziecięce do szkoły zwróćmy uwagę, by były nie tylko praktyczne czy wygodne, ale także wpisujące się w tegoroczne trendy. Rozpinaną bluzę i spodnie z szerokimi nogawkami śmiało możemy połączyć z białymi sneakersami na platformie. Zrezygnujmy też z opinających fasonów czy sztucznych materiałów, w których łatwo się spocić i które nie sprzyjają codziennym aktywnościom. W ostatnich latach do łask powracają stylizacje sportowe i oversize i to między innymi na nie powinniśmy zwracać uwagę kupując naszym pociechom ubrania na nowy rok szkolny”, podpowiada Marek Włoch, ekspert centrum Wrocław Fashion Outlet.

Back to office – wygodnie i stylowo w pracy i poza nią

Przez wiele lat w biurach panowały ściśle określone zasady dotyczące ubioru. Obecnie pracodawcy coraz częściej dają pracownikom wolną rękę w tej kwestii, dlatego też, korzystając z danej nam możliwości, powinniśmy umiejętnie dobierać odzież do pracy – tak by z jednej strony dobrze wyglądać, a z drugiej czuć się komfortowo. Idealnym wyborem może okazać się styl smart casual, łączący elegancję z nutą swobody. Jest on swego rodzaju kompromisem pomiędzy oficjalnym, a codziennym stylem ubierania się i stale ewoluuje. Podstawowym elementem garderoby utrzymanej w stylu smart casual może być marynarka oversize do której dobierzemy wysokiej jakości biały t-shirt. I choć mogłoby się wydawać, że naczelną zasadą tego stylu jest minimalizm, to coraz częściej pojawiają się w nim przykuwające uwagę dodatki. Przykładowo – idealnym dopełnieniem eleganckich spodni w kratę będą białe sneakersy, które jeszcze do niedawna nie wchodziły w skład biurowego dress code’u. Dziś święcą triumfy, jednak ważne, aby stawiać na te wykonane z wysokogatunkowych materiałów. „Smart casual od lat z powodzeniem wykorzystywany jest przez pracowników biurowych z całego świata jako alternatywa dla bardzo formalnego ubioru”, mówi Marek Włoch, ekspert centrum Wrocław Fashion Outlet. „Marynarka o nieformalnym kroju sprawdzi się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W przypadku pań nie ma ograniczeń – w styl smart casual wpisują się spodnie, spódnica, jak i sukienka. Panom natomiast proponuje się założenie chinosów lub dopasowanych i delikatnie podwiniętych jeansów. Ich dopełnieniem mogą być nie tylko mokasyny, ale także niskie sneakersy ”,  dodaje specjalista.

Szafa kapsułowa, czyli porządek i oszczędność

Pozostając w temacie stylowego i minimalistycznego ubioru na każdą okazję warto wspomnieć także o rozwiązaniu, które z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, choć jego powstanie datowane jest już na lata 70. XX wieku. Mowa o szafie kapsułowej, która jest  prostym i szybkim sposobem na uporządkowanie garderoby. Ideą tego rozwiązania jest posiadanie tylko takich ubrań, które faktycznie posłużą nam przez lata, a jednocześnie będą pasować do naszego osobistego stylu i do siebie wzajemnie, co pozwoli dowolnie je ze sobą zestawiać  wciąż tworząc udane stylizacje. Ważna ze względów praktycznych, ale też ekologicznych, jest wysoka jakość odzieży, którą zdecydujemy się pozostawić. Oczywiście idea szafy kapsułowej nie przewiduje żadnych ograniczeń dotyczących ilości posiadanych ubrań. Podczas kupowania nowej odzieży powinniśmy jednak pamiętać o stosowaniu wymienionych zasad, dzięki czemu będziemy w stanie oszczędzić pieniądze i zachować porządek w szafie.

Warto wykorzystać ostatnie tygodnie wakacji na uporządkowanie swojej garderoby i uzupełnienie jej o niezbędne elementy. Wysokiej jakości ubrania dziecięce, jak i elegancki, lecz nieformalny strój do biura, warto kupić na wyprzedażach lub w centrach outletowych, takich jak Wrocław Fashion Outlet, w którym ceny są niższe o nawet kilkadziesiąt procent od tych regularnych.

Więcej na: www.wroclawfashionoutlet.com  

Wrocław Fashion Outlet to jedyne modowe centrum outletowe w regionie dolnośląskim. Na ok. 14 000 metrów kwadratowych powierzchni handlowej znajduje się ponad 100 światowych i polskich marek, wśród nich: BOSS Outlet, KARL LAGERFELD, Nike, Levi’s, Lacoste, Asics, Trussardi, Guess, New Balance, adidas, Marc O’Polo, Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Le Creuset, Calzedonia. Lokalizacja w pobliżu lotniska, bliskość Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, dogodny dojazd komunikacją miejską i parking na 1 200 miejsc pozwalają klientom dogodnie cieszyć się promocjami przez cały rok. Wrocław Fashion Outlet należy do portfolio VIA Outlets – najszybciej rozwijającego się operatora na rynku outletów premium w Europie. Europejskie portfolio VIA Outlets obejmuje obecnie 11 centrów w 9 krajach, łącznie około 265 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu i ponad 1 100 sklepów.

Czytaj jak najwięcej

Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły… Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.

Postaci fikcyjne mogą stanowić takie samo źródło inspiracji co spotkanie z żywym człowiekiem. Inspirować może wszystko – aktywności, którym się oddają, miejsca, które odwiedzają, decyzje, które podejmują…

Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

Czytanie powieści wymaga od nas skupienia uwagi przez dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia naszą zdolność do koncentracji.

Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.

Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 raza mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję. 

Czytanie różnych książek na te same tematy pozwala nam poznać i porównać różne punkty widzenia, spojrzeć na rzeczy z różnej perspektywy, a w rezultacie rozwinąć nasz własny światopogląd.

Warto czytać, żeby rozwijać własną empatię. Zaangażowanie w fikcję literacką pozwala nam na postawienie się na miejscu drugiego człowieka i zrozumienie go.

Aż 82% moli książkowych przekazuje pieniądze i dobra materialne dla organizacji charytatywnych. 3 razy częściej niż osoby nieczytające są aktywnymi członkami tych organizacji.

Książki to ogromne skarbnice wiedzy. Tutaj nie trzeba dodatkowych argumentów.

Szczególnie, jeśli czytasz np. takie kryminały od Agathy Christie. Rozwiązywanie zagadek wymaga analizowania wydarzeń, faktów, motywacji postaci, stawiania tez, weryfikowania założeń… Zdecydowanie rozwija to zdolność do krytycznego i analitycznego myślenia.

Im więcej czytasz dobrych pisarzy, tym lepiej możesz rozwijać własny styl. Nie wspominając o tym, że częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej.

Stworzenie wieczornego rytuału z książką daje naszemu ciału sygnał, że pora się zrelaksować i przygotować do snu.

Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza horyzonty, kształtując nas samych.

Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły… Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.

Postaci fikcyjne mogą stanowić takie samo źródło inspiracji co spotkanie z żywym człowiekiem. Inspirować może wszystko – aktywności, którym się oddają, miejsca, które odwiedzają, decyzje, które podejmują…

Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

Czytanie powieści wymaga od nas skupienia uwagi przez dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia naszą zdolność do koncentracji.

Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.

Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 raza mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję. 

Czytanie różnych książek na te same tematy pozwala nam poznać i porównać różne punkty widzenia, spojrzeć na rzeczy z różnej perspektywy, a w rezultacie rozwinąć nasz własny światopogląd.

Warto czytać, żeby rozwijać własną empatię. Zaangażowanie w fikcję literacką pozwala nam na postawienie się na miejscu drugiego człowieka i zrozumienie go.

Aż 82% moli książkowych przekazuje pieniądze i dobra materialne dla organizacji charytatywnych. 3 razy częściej niż osoby nieczytające są aktywnymi członkami tych organizacji.

Książki to ogromne skarbnice wiedzy. Tutaj nie trzeba dodatkowych argumentów.

Szczególnie, jeśli czytasz np. takie kryminały od Agathy Christie. Rozwiązywanie zagadek wymaga analizowania wydarzeń, faktów, motywacji postaci, stawiania tez, weryfikowania założeń… Zdecydowanie rozwija to zdolność do krytycznego i analitycznego myślenia.

Im więcej czytasz dobrych pisarzy, tym lepiej możesz rozwijać własny styl. Nie wspominając o tym, że częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej.

Stworzenie wieczornego rytuału z książką daje naszemu ciału sygnał, że pora się zrelaksować i przygotować do snu.

Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza horyzonty, kształtując nas samych.

Czytanie uspokaja i spowalnia bicie serca. Wystarczy 6 minut czytania, żeby zredukować uczucie stresu aż o 60%! Co ciekawe, czytanie książek redukuje stres: o 68% bardziej od słuchania muzyki, o 300% bardziej od wyjścia na spacer i aż o 600% bardziej od grania w gry komputerowe.

Podczas czytania powieści mamy mnóstwo rzeczy do zapamiętania – imiona bohaterów, ich charaktery, motywacje, historie, związki z innymi postaciami, miejsca, wątki fabularne, szczegóły… Tymczasem w mózgu tworzą się nowe synapsy, a te istniejące się wzmacniają. Dzięki czytaniu nasza pamięć pozostaje w dobrej kondycji.

Postaci fikcyjne mogą stanowić takie samo źródło inspiracji co spotkanie z żywym człowiekiem. Inspirować może wszystko – aktywności, którym się oddają, miejsca, które odwiedzają, decyzje, które podejmują…

Mając przed oczami tylko literki, sami musimy wizualizować sobie to, co dzieje się w książce – nieczęsto są to nawet rzeczy, których nie możemy zobaczyć w świecie rzeczywistym! Czytanie, stymulując prawą półkulę mózgu, rozwija naszą wyobraźnię.

Czytanie powieści wymaga od nas skupienia uwagi przez dłuższy czas, co zdecydowanie poprawia naszą zdolność do koncentracji.

Im więcej czytamy, tym większy mamy kontakt z różnorodnym, a nawet zupełnie nowym dla nas słownictwem. Taki kontakt samoistnie poszerza nasz własny zasób słów.

Warto czytać książki, żeby utrzymać swój mózg w dobrej formie. Mole książkowe mają 2,5 raza mniejszą szansę na rozwój Alzheimera, czytanie spowalnia także starczą demencję. 

Czytanie różnych książek na te same tematy pozwala nam poznać i porównać różne punkty widzenia, spojrzeć na rzeczy z różnej perspektywy, a w rezultacie rozwinąć nasz własny światopogląd.

Warto czytać, żeby rozwijać własną empatię. Zaangażowanie w fikcję literacką pozwala nam na postawienie się na miejscu drugiego człowieka i zrozumienie go.

Aż 82% moli książkowych przekazuje pieniądze i dobra materialne dla organizacji charytatywnych. 3 razy częściej niż osoby nieczytające są aktywnymi członkami tych organizacji.

Książki to ogromne skarbnice wiedzy. Tutaj nie trzeba dodatkowych argumentów.

Szczególnie, jeśli czytasz np. takie kryminały od Agathy Christie. Rozwiązywanie zagadek wymaga analizowania wydarzeń, faktów, motywacji postaci, stawiania tez, weryfikowania założeń… Zdecydowanie rozwija to zdolność do krytycznego i analitycznego myślenia.

Im więcej czytasz dobrych pisarzy, tym lepiej możesz rozwijać własny styl. Nie wspominając o tym, że częsty kontakt z tekstem pisanym uczy poprawności gramatycznej czy ortograficznej.

Stworzenie wieczornego rytuału z książką daje naszemu ciału sygnał, że pora się zrelaksować i przygotować do snu.

Czytanie pozwala nam postawić się w różnych sytuacjach, w których na co dzień do tej pory się nie znaleźliśmy. Otwiera nas na nowe doświadczenia i rozszerza horyzonty, kształtując nas samych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Sąsiedzka Pomoc trafiła do piętnastu organizacji w województwie mazowieckim
Next post Powrót do szkoły z nagrodami od Galerii Bemowo
Close

Redakcja

redakcja@najutro24.pl